HTML

Mit talál ezen az oldalon

Ezen az oldalon mindent megtudhat, ami cége számára szükséges a kutatás-fejlesztési adókedvezmények optimális kihasználásához!

Archívum

Mi az a kísérleti fejlesztés?

2009.12.05. 19:28 :: Kecskés Csaba

Az innovációs járulék kötelezettség csökkentésével összefüggésben a következő definíció alkalmazását írja elő jogszabály:

 

kísérleti (pre-kompetitív) fejlesztés: az alkalmazott kutatás eredményének tervekbe foglalása, azaz új vagy továbbfejlesztett termékek, eljárások, szolgáltatások tervezése (idetartozik a kereskedelmi felhasználásra nem kerülő prototípus elkészítése is). Nem minősül kísérleti fejlesztésnek a termékeken, termelési eljárásokban, folyamatokban, létező szolgáltatásokon végzett rutinszerű változtatás, még ha az az adott termék, eljárás, folyamat vagy szolgáltatás fejlődését is eredményezi.”

 

Az egyéb adókötelezettségekkel kapcsolatban (társasági adó, utoljára a 2009-es adóévre vonatkozóan a különadó, továbbá 2010-től kezdődően a helyi iparűzési adó) a számviteli törvény definícióját kell alkalmazni, amely a következőképpen szól:

 

„kísérleti fejlesztés: olyan a kutatásból és a gyakorlati tapasztalatokból nyert, már létező tudásra támaszkodó, rendszeres munka, amelynek célja új anyagok, termékek és szerkezetek létrehozása, új eljárások, rendszerek és szolgáltatások bevezetése vagy a már létrehozottak vagy bevezetettek lényeges javítása”.

 

A Frascati könyv ehhez még annyit tesz hozzá, hogy a kísérleti fejlesztés módszeresen végzett tevékenység, amely a kutatásból és/vagy a gyakorlati tapasztalatból szerzett ismeretanyagból merítve, új anyagok, termékek vagy eszközök előállítására, új eljárások, rendszerek és szolgáltatások bevezetésére, valamint a már előállított vagy bevezetett

ilyen termékek, eszközök stb. lényeges továbbfejlesztésére törekszik.

 

A társadalomtudományok terén a kísérleti fejlesztés olyan eljárásként határozható meg, amelynek célja a kutatás során szerzett ismeretek gyakorlati programokká alakítása, beleértve a tesztelési és értékelési célú demonstrációs projekteket is. A könyvben az is megjegyzésre kerül, hogy ez a kategória a humán tudományok területén kevéssé vagy egyáltalán nem értelmezhető.

 

Az alapkutatás, az alkalmazott kutatás és a kísérleti fejlesztés közül a nem főtevékenységként K+F-et végző szervezetek gyakorlatilag minden esetben a kísérleti fejlesztést részesítik előnyben.

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://adokedvezmeny.blog.hu/api/trackback/id/tr501576492

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása